Informacija norintiems keliauti su naminiais gyvūneliais

kieliautojams su gyvunais
Informacija keliaujančiais su naminiais gyvūnais

Vežant gyvūnėlius (šunis, kates, šeškus) iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ar Maltą, reikalaujama, kad gyvūnas:

 1. Būtų vyresnis nei 3 mėn. amžiaus.
 2. Vežamas tiesiai iš Lietuvos ar kitos šalies, esančios patvirtintų šalių sąraše lydint asmeniui.
 3. Identifikuotas integriniu grandynu ("mikročipu").
 4. Vakcinuotas nuo pasiutligės Lietuvoje ar kitoje šalyje, esančioje patvirtintų šalių sąraše, aktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas.
 5. Po vakcinacijos (paprastai praėjus 1 mėn., išskyrus Švedija ir Norvegija, kur turi praeiti 120 d.) kraujas dėl antikūnių titro nustatymo ištirtas patvirtintoje laboratorijoje.
 6. Turi užpildytą ir veterinarijos gydytojo pasirašytą bei antspauduotą ES pasą su įrašais apie vakcinaciją ir laboratorinį kraujo ištyrimą.
 7. Po sėkmingo laboratorinio tyrimo rezultato praėjo 6 mėn. ir gyvūnėlis šį laikotarpį išbuvo šalyje iš patvirtintų šalių sąrašo (taikomas tik Didžiojoje Britanijoje).
 8. Nuo 24 iki 48 val. iki išvykimo atlikta profilaktika vaistais nuo echinokokozės (Echinococcus multilocularis) bei erkių ir apie tai yra veterinarijos gydytojo įrašas šuns pase.

ES veterinarijos pasus Lietuvoje išduoda bei gyvūnus identifikuoja patvirtinti veterinarijos gydytojai veterinarijos gydyklose. Kraujo tyrimus galima atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamente ar kitoje ES patvirtintoje laboratorijoje.

Daugiau informacijos sužinosite apsilankę svetainėse:

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į ES šalis, išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą.

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į kitas ES šalis taip pat Šveicariją išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą reikalaujama, kad gyvūnėlis:

 1. Būtų virš 3 mėn. amžiaus.
 2. Vežamas tiesiai iš Lietuvos ar kitos šalies, esančios patvirtintų šalių sąraše lydint asmeniui.
 3. Identifikuotas integriniu grandynu ("mikročipu") arba gerai išskaitoma tatuiruote.
 4. Vakcinuotas nuo pasiutligės Lietuvoje ar kitoje šalyje, esančioje patvirtintų šalių sąraše, aktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas ir apie tai pažymėta ES gyvūno augintinio pase.
 5. Turėtų užpildytą ir veterinarijos gydytojo pasirašytą bei antspauduotą ES gyvūno augintinio pasą.

ES veterinarijos pasus Lietuvoje išduoda bei gyvūnus identifikuoja patvirtinti veterinarijos gydytojai veterinarijos gydyklose. Kraujo tyrimus paima veterinarijos gydytojas ,o kraujo tyrimus atlieka Nacionalinė veterinarijos laboratorija ar kita ES patvirtinta laboratorija.

Vykstant į Suomiją, augintinio pase turi būti įrašas ir apie atliktą gyvūno dehelmintizaciją (nuo echinokokų ir plokščiųjų kirmėlių), apie kurią įrašo ir patvirtina veterinarijos gydytojas.

Be aukščiau minėtų reikalavimų keliaujant aviatransportu gyvūnas turi būti transportuojamas narve sertifikuotame kaip tinkantis aviakelionėms, kai kurios aviakompanijos turi teisę reikalauti kad gyvūnas skrydžio metu būtų narkotizuotas. Kates ir kitus smulkius gyvūnus susitarus galime vežti lėktuvo salone jei gyvūno ir narvo svoris kartu neviršija 5 kg, o narvas atitinka standarto matmenis.Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į trečiąsias šalis (ne ES nares).

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į daugumą šalių reikalaujama, kad gyvūnėlis būtų identifikuotas tatuiruote ar integriniu grandynu, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turėtų tarptautinį gyvūno augintinio pasą su įrašu apie vakcinaciją. Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams taiko griežtesnius reikalavimus, todėl vežant šunis, kates ir šeškus iš Lietuvos Respublikos į kitas šalis patartina susisiekti su šalių, į kurias ketinama vykti, ambasadomis dėl konkrečių įvežimo į tas šalis reikalavimų.
Keliautojams, planuojantiems grįžti su savo augintiniais į Lietuvos respubliką, reikia laikytis reikalavimų, taikomų nekomerciniam šunų, kačių ir šeškų įvežimui iš trečiųjų šalių.

Daugiau informacijos sužinosite apsilankę interneto svetainėse:

http://vmvt.lt/lt/as/keliautojas/keliavimas.su.gyvunais/