Šeškų vakcinacija

Šeškų-vakcinacija
Šeškų vakcinacija

Šeškus privaloma skiepyti nuo pasiutligės ir šunų maro. Labai svarbu žinoti, kad nevakcinuotų šeškų vesti į lauką negalima, nes neturėdami pakankamo atsparumo virusinėms ligoms jie gali lengvai jomis susirgti.

 

Maras – plačiai išplitusi liga. Šeškų mirtingumas susirgus šunų maru yra 100%. Gyvūnas gali užsikrėsti maru ne tik kontaktuodamas su sergančiu žvėreliu – šios ligos sukėlėjų galite atsinešti iš lauko ant avalynės ar drabužių.

 

Šeškai pirma kartą vakcinuojami trijų mėn amžiaus,po 3 savaičių revakcinacija(kartojama).Vakcinuojami tik sveiki šeškiukai.Suaugę šeškai vakcinuojami vieną kartą per metus.Egzistuoja kelios skirtingos vakcinavimo sistemos, kuriomis vadovaujasi veterinarijos gydytojai. (pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju ).

 

Kai kuriems gyvūnams pasireiškia šalutinis vakcinos poveikis. Tai padidėjęs seilių išsiskyrimas, pykinimas, kvėpavimo sutrikimai, silpnumas, traukuliai, vietinės alerginės reakcijos, pasireiškiančios išpurtusia oda vakcinavimo vietoje. Daugeliu atveju, šios reakcijos greitai praeina, jei pastebima ilgesnių negalavimų, tada nedelsiant kreiptis i veterinarijos gydytoją

Įsigijus šeškiuką patariama apsilankyti pas veterinarijos gydytoją profilaktinei apžiūrai.